מחשבים ניידים

איך לבחור מחשב נייד?

בימינו חיים ללא מחשבים זהו דבר בלתי נתפס ולמרות זאת רבים מאתנו לא בטוחים מהם הרכיבים שאליהם צריך להתייחס כאשר בוחרים מחשב נייד לבית או למשרד.

אלו הפרמטרים העיקריים שאליכם כדאי להתייחס בזמן שבוחרים מחשב נייד חדש:

 • מעבד - כאשר רוכשים מחשב נייד חדש, יש לבדוק איזה מעבד יש לו. המעבד הוא המוח של המחשב ובוחרים בו על פי רמת הביצועים הנדרשים לכם. אם אתם צריכים מחשב רק על מנת לגלוש ברשת, לא תזדקקו למעבד מתוחכם וחזק. לעומת זאת, והיה ועליכם להשתמש בתוכנות כבדות או שאתם גיימרים, העדיפות היא לרכוש מעבד מרובה ליבות וחזק יותר.
 • זיכרון – זיכרון המחשב נקרא זיכרון ראם. ככל שזיכרון הראם גבוה יותר המחשב יעבוד במהירות וביעילות, וכמו כן, ניתן יהיה להשתמש בכמה פעולות ותוכנות בו זמנית בצורה מהירה יותר.
 • לוח אם – לוח זה מתפקידו לאחד את החלקים השונים המרכיבים את המחשב, וליצור עמם תקשורת. כל מרכיבי המחשב מחברים אל לוח האם, ולכן הוא גם נקרא כך. מומלץ לרכוש לוח אם משודרג עדכני ואיכותי ובהתאם לשימושים.
 • כונן קשיח – בתוך הכונן הקשיח של המחשב הנייד, נוכל למצוא את כל המידע הקיים במחשב, שם הוא מאוחסן. כיום מומלץ לרכוש כוננים קשיחים מתוצרת SSD. כוננים אלו יאפשרו לכם ליהנות מחוויית שימוש מהירה ואמינה יותר מאשר כונני HDD.
 • כרטיס מסך - זה הרכיב שאחראי על הצגה של תמונה חלקה ומושלמת על צג המחשב. בחרו בדגם חזק אם אתם מתכננים לערוך וידאו או לשחק במשחקים הדורשים עיבוד וידאו מתקדם יחסית. במידה ורוב השימושים הם לצורך משרדי, אינטרנטי או למשימות פשוטות יותר תוכלו להסתפק בליבה הגרפית המובנת ברוב המעבדים הקיים כיום בשוק.
 • גודל המסך ואיכות התצוגהלגודל המסך ישנה השפעה רבה על מידת הניידות של המחשב וצריכת החשמל שלו. ישנם מספר מאפיינים אותם צריך לבדוק בטרם בוחרים מסך מתאים:
  • גודל מסך: הגדלים הנפוצים ביותר של מסכים במחשבים ניידים הם 10.1,11.6, 13.3, 14.1, 15.6 אינץ'. ככל שהמסך גדול יותר, כך הוא יציג יותר מידע וחווית הצפייה תשתפר, אך הניידות ואורך חיי הסלולה תקטן. יש למצוא את האיזון בין גודל המסך למידת הניידות הדרושה.
  • רזולוציה: במסכים של מחשבים ניידים ניתן לבחור ידנית את הרזולוציה הרצויה, אך התמונה הטובה ביותר תתקבל עבור ההגדרה הטבעית של המסך. יש לבדוק מהי הרזולוציה בהגדרת בירת המחדל ואם היא מתאימה למשתמש. רזולוציה גבוהה על מסך קטן תיתן תצוגה קטנה ולא נוחה, ואילו רזולוציה נמוכה על מסך גדול תיתן תמונה מטושטשת ולא חדה, לכן יש למצוא את ההתאמה בין גודל המסך לרזולוציה שלו.
  • מבריק או מט: בחירה זו תלויה בשימוש העיקרי במחשב. מסך מבריק נותן תמונה טובה יותר בעלת צבעים עמוקים יותר ותמונה חדה, מה שהופך את המסך לאידיאלי לסרטים ומשחקים, אך כאשר יש אור חיצוני על המסך האור ישתקף על המסך ויכול להפריע במהלך השימוש. מסך מט מונע את ההשתקפות ומתאים יותר להצגת טקסט ולשימוש בתאורה חציונית גבוהה.
 • חיבורים- כאשר בוחרים במחשב נייד יש לשים לב כי המחשב כולל את כל החיבורים הדרושים לכם. להלן מספר המלצות לגבי החיבורים שכדאי שיהיו לכם במחשב
  • USB: חיבור חובה בכל מחשב, חיבור זה מאפשר חיבור רחב של התקנים כמו, עכבר, מקלדת, מדפסת, די און קי, מצלמה, ועוד. מומלץ שהיו לפחות 2 USB כניסות  במחשב שתבחרו.  
  • HDMI: באמצעות כל ה-HDMI ושקע זה במחשב, ניתן להעביר תוכן אודיו וודיאו באיכות גובהה ועד 4K, כמעט לכל מסך טלווזיה הקיימת הכיום.
  • Bluetooth: טכנולוגיה פופולרית להעברת מידע בצורה אלחוטית או חיבור התקנים כמו עכב, מקלדת וכדומה.
  • RJ-45: שקע המאפשר חיבור לרשת האינטרנט הקווית. בלי חיבור כזה לא ביתן להתחבר לרשת חוטית.

 • סוללה - כאשר מדובר בניידות, לסוללה יש השפעה משמעותית מאוד בבחירת המחשב הנייד. אנשים המרבים בנסיעות ולא נמצאים ליד שקע חשמל ברוב הזמן, יזדקקו לסוללה בעלת קיבולת גבוהה ולמחשב יותר חסכוני בחשמל. משך פעולות הסוללה תלוי בעיקר בסוגה, בגדול המסך, במעבד וכונן הקשיח. מחשבים ניידים רבים מכילים מצב חיסכון בחשמל המוריד את בהירות המשך ואת קצב עבודת המעבד והכונן הקשיח. כל סוללה מורכבת ממספר תאים(2,4,6,8). לרוב ככל שמספר התאים גדול יותר כך היא תעבוד זמן רב יותר.

פריסה ארצית רחבה

מעל ל-60 סניפים מותאמים ומונגשים לחוויית נוחות ושירות ייחודית במיוחד בשבילכם

אספקה תוך יום

מגוון רחב של מוצרים עם אספקה מיידית מהיום להיום! חפשו את המוצרים עם תווית "אספקה תוך יום"

Secure_Buyibg_1

מגוון אפשרויות תשלום 

אשראי, Apple Pay, Google Pay, Paypal, Bit עד 36 תשלומים ללא ריבית על אלפי מוצרים. הלוואה חוץ בנקאית ע"י "בלנדר" בפריסה של עד 60 תשלומים

Trophy_1

גביע השירות

מחסני חשמל חרתה על דגלה את נושא השירות והאספקה על מנת ליצר חווית שירות מושלמת ברכישה למוצרכם החדש, הן בסניפים והן באתר

צ'אט ON-LINE

יש לכם שאלה? צרו קשר עם נציגי השירות שלנו דרך הצ'אט החדש שלנו! או פנו אלינו בפנייה מסודרת

Secure_Buyibg_1

מגוון אפשרויות תשלום 

אשראי, Apple Pay, Google Pay, Paypal, Bit עד 36 תשלומים ללא ריבית על אלפי מוצרים. הלוואה חוץ בנקאית ע"י "בלנדר" בפריסה של עד 60 תשלומים

Trophy_1

גביע השירות

מחסני חשמל חרתה על דגלה את נושא השירות והאספקה על מנת ליצר חווית שירות מושלמת ברכישה למורכם החדש, הן בסניפים והן באתר

פריסה ארצית רחבה

מעל ל-60 סניפים מותאמים ומונגשים לחוויית נוחות ושירות ייחודית במיוחד בשבילכם

אספקה תוך יום

מגוון רחב של מוצרים עם אספקה מיידית מהיום להיום!

צ'אט ON-LINE

יש לכם שאלה? צרו קשר עם נציגי השירות שלנו דרך הצ'אט החדש שלנו! או פנו אלינו בפנייה מסודרת